Тема: Украйна

Войната в Украйна: Ескалация, наемници и трусове в Москва

16 Август, 2026 21:20, обновена 16 Август, 2026 21:26 2 662 118

  • украйна-
  • горловка-
  • война-
  • русия-
  • наемници

Жертви в Горловка, повторни удари по спасители и над 3000 африкански новобранци бележат последните часове от конфликта. Междувременно топ икономист в Русия загуби поста си

Войната в Украйна: Ескалация, наемници и трусове в Москва - 1
Снимка: ТАСС

Динамичната обстановка на фронта в Украйна и икономическите последици от войната доведоха до поредица от ключови събития в днешния 16 август 2026 г.

Конфликтът продължава да взема цивилни жертви, да въвлича чуждестранни бойци и да предизвиква сериозни размествания по високите етажи на властта в Москва.

Още новини от Украйна

Трагедия в Горловка и атаки срещу спасителни екипи

През днешния ден сериозна ескалация бе регистрирана в град Горловка, намиращ се под контрола на т.нар. Донецка народна република (ДНР). При нападение, извършено от Въоръжените сили на Украйна (ВСУ), един човек загина, а трима други бяха ранени. Информацията бе официално потвърдена от местните власти и разпространена от руската информационна агенция Интерфакс.

Паралелно с това от Министерството на извънредните ситуации (МЧС) в ДНР съобщиха за повторен удар от страна на ВСУ срещу пожарна бригада, която е ликвидирала пожар в едно от новоокупираните населени места. При нападението, извършено с безпилотен летателен апарат, са пострадали двама пожарникари, които са хоспитализирани, а специализираната техника е сериозно повредена, предава Рамблер.

Хиляди африкански и колумбийски бойци на фронта

Министерството на външните работи на Украйна излезе с официални данни, според които Киев разполага с потвърдена информация за близо 3000 граждани от 37 африкански държави, вербувани в редиците на руската армия. От тях най-малко 486 вече са загинали на бойното поле. Според Украинска правда, чужденците често биват подмамвани с обещания за цивилна работа или образование, след което са принуждавани да подписват военни договори на руски език.

В същото време руските сили обявиха, че край Купянск са идентифицирани телата на 10 колумбийски наемници, воювали на страната на Украйна в състава на бригада „Хартия“. Новината за ликвидирането им на фронтовата линия беше съобщена първоначално от ТАСС, а подробности за присъствието на южноамерикански бойци в зоната на конфликта публикува и osnmedia.ru.

Трус в Москва: Уволниха главния икономист на ВЭБ.РФ

Освен на бойното поле, сериозно напрежение възникна и в икономическото ядро на Русия. Андрей Клепач вече не заема поста главен икономист на държавната корпорация за развитие ВЭБ.РФ. Освобождаването му от длъжност идва след негови остри и критични изявления, в които той прогнозира, че Русия губи икономическата „война на истощение“ със Запада и я очаква неизбежна социална криза. Информацията за неговото отстраняване бе потвърдена пред Ведомости


Поставете оценка:
Оценка 3.4 от 17 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Последния Софиянец

    32 18 Отговор
    Днес Украйна изстреля дронове за 822 млн евро.Колко време ще и стигнат парите така?

    Коментиран от #3, #16, #83, #89

  • 2 Украине победа🇺🇦🇺🇦🇺🇦

    21 49 Отговор
    Украине в велика страна

    Коментиран от #78, #116, #117

  • 3 Шопо

    24 36 Отговор

    До коментар #1 от "Последния Софиянец":

    С помощ от България Зеленски може да победи Русия.

    Коментиран от #7

  • 4 Ъъъ

    31 9 Отговор
    Киев разполагал с информация...С колко са наемниците в украинската армия? Или там няма такова, а?🤣
  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 Пора

    17 37 Отговор
    Путинова Русия умира

    Коментиран от #11

  • 7 Може тироле

    15 8 Отговор

    До коментар #3 от "Шопо":

    Колкото ти няко0га да не си плюнка! 😄
  • 8 В украйна

    12 7 Отговор
    Пълно с Наебници (хребав съм) затуй така говоря
  • 9 Пич

    28 10 Отговор
    Хайде да ви кажа тъпата стратегия на САЩ и Израел, както и Британия!!! Малоумнци, не можещи да измислят нищо ново!!!
    Та - укрофашистите преднамерено правят терористични актове и убиват множество цивилни! Цивилните се възмущават от войната, и свалят Путин!!!
    Това видяхте и в Иран, когато избиха цяло училище с деца!
    Това видяхте и в Сирия, в Ливан.....
    Е......!!! В Русия няма да го видите!!!
    Учуден съм от некадърността на американци, евреи, и англичани!!!
    Нищо ново, и работещо...

    Коментиран от #15

  • 10 Да питам

    15 21 Отговор
    Чий го дирят африканци и корейци у Магучая ?
  • 11 Умира

    7 10 Отговор

    До коментар #6 от "Пора":

    Киевска Русь........
  • 12 Бесен - Язовец

    27 17 Отговор
    Така наречената Украйна вече не съществува в момента руската антифашистка армия освобождава от фашистите на соросите населението на така наречената бивша територия Украйна.
  • 13 Реалист

    23 10 Отговор
    Украйна е измислица на болшевиките след Октомврийската революция от 1917г. Киевска рус е истинското име което се явява губерния на бившата Руска империя.
  • 14 край Киев

    20 9 Отговор
    беше ударена база на уруда мадяр от където пуска дронове срещи Москва
  • 15 Пич

    24 12 Отговор

    До коментар #9 от "Пич":

    Пропуснах да кажа - защо!!!
    Руският народ е като иранския - събира се в юмрук, и удри!!!
    Не се спасяват поединично, както видяхме при Майдана в Украйна, който също беше започнат с убийства на цивилни и с терористични актове!!!

    Коментиран от #21, #28, #29

  • 16 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 17 Град Козлодуй

    18 35 Отговор
    Украйна не е държава а територия, руска територия
  • 18 Регион на РФ

    7 12 Отговор
    Ганев в 2014г ли живее? Каква ДНР?
  • 19 Статията е точна

    2 2 Отговор
    Статията е точна - бивш министър на отбраната на Русия паднал "случайно" тази сутрин от прозореца защото казал директно на Путин че Русия е в колапс и си заминава
    🇷🇺🧐 Днес на 73-годишна възраст загинал бившият руски министър на отбраната Сергей Иванов след падане от прозорец. Някога смятан за един от най-близките съюзници на Владимир Путин и дори за потенциален наследник, Иванов заемал няколко от най-влиятелните длъжности в Русия, включително министър на отбраната, секретар на Съвета за сигурност и ръководител на администрацията на Кремъл. Кремъл е потвърдил смъртта му.

    Коментиран от #110

  • 20 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.

    9 14 Отговор
    Актуален списък с " Победи " На зеленски и бандеровска Украйна:
    1 Границите от 1991
    2 Границите от 2014
    3 Границите от 2022
    4 Контърнаступа от Лято 2023
    5 пиене на кафето в Крим
    6 събаряне на Кримския мост
    7 Превземане на Курска АЕЦ и Замяната и, и на Курска област за Донбас
    8 няма яйца в Русия
    9 няма Интернет
    10 няма бензин
    11 " Уайлдбериз " спря работа
    Хахахахах
    Това е накратко и за Сега само
  • 21 Очевидно

    8 10 Отговор

    До коментар #15 от "Пич":

    не си бил нито в Иран, нито в Русия.

    Коментиран от #53

  • 22 Само че

    11 14 Отговор
    Пропуснали сте да напишете, че руснаците лъжат хората от африканските държави, че ще работят в русия, а всъщност ги изпращат на война в Украйна. Имаше такъв репортаж по Нова Нюз.
  • 23 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.

    16 6 Отговор
    Защо България да не е приятелска страна с Русия? Когато Си една вяра, азбука, език и менталитет с някого който е по силен от тебе, той не може да Ти наложи да Си смениш вярата, азбуката или езика. А ще Ти помага, защото сте близки. А когато някой е по силен и по богат от тебе, и не е една вяра, азбука или език с тебе, той ще те накара да Си смениш свойте Си, защото той те защитава, той те храни( фондове, субсидии, инвестиции). Той ще те накара и пола Си да смениш
  • 24 Един

    9 11 Отговор
    Ще има много трусове в Москва. Лаком г...з...
  • 25 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.

    13 8 Отговор
    Малко истински цитати, а не измислици от болнате глави на жълтурите.
    "Америка- това е грешка, огромна грешка. " Зигмунд Фройд.
    "Аз не познавам Нито един американски джентълмен.Да ми прости Господ, че употребих двете думи заедно. " Чарлс Диккенс
    "Америка е единствената страна преминала от стадията на варварството към стадията на деградацията, без да мине през стадията на цивилизацията." Жорж Клемансо
    " Прекрасно, че са открили Америка, но Би било чудесно Колумб да я от мине. "Марк Твен
  • 26 Пич

    13 12 Отговор
    Преди 5 години падишах Путин обяви началото на 3-дневна СВО с първите две основни цели -
    1-Смяна на нацисткия режим в Киев
    2- Денацификация(разоръжаване)на Украйна
    ...
    Резултата след 5 години - Зеленски си е президент ,Путин го направи пожизнен не да го смени ,Зеленски обикаля света а втората цел за разоръжаването на Украйна резултата е още по въоръжена Украйна.
    А резултата за Путин е милиони убити и ранени руснаци

    Коментиран от #35

  • 27 АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРИЯ

    7 9 Отговор
    В МОСКВА ИЗГОРЯ КУЛАТА НА ОБЩЕСТВЕНАТА ТЕЛЕВИЗИЯ :(((
    .....
    УДАРИХА И ПЕРОНИТЕ НА МЕТРОТО :((
    ....
    УНИЩОЖИХА РУСКИЯ ФЛОТ В АЗОВСКО И ЧЕРНО МОРЕ :(((
    .......
    ИЗОБЩО КАКВО СЕ СЛУЧВА С БРАТЯТА НИ:(((

    Коментиран от #33

  • 28 Пичоне

    6 3 Отговор

    До коментар #15 от "Пич":

    А ти от Люлин , на дивана , си готов булката те шамароса , що си прекалил със самогона ...🤭
  • 29 Един

    2 7 Отговор

    До коментар #15 от "Пич":

    Събират се като глутница.
  • 30 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.

    12 7 Отговор
    Имам само един въпрос към бордюртте:
    Защо Уклайна напира да подписва за мир, след като побеждава и може да подпише по късно пълна капитулация на Русия и разделяет и на Малки държави, плюс не само да си върне земите " заграбени" От руснаците, но и да си время Курска, Белгородска и Ростовская области? Защо?
    А о говора е простичък.
    Защото лъже, че побеждава
  • 31 Ха ха ха

    11 8 Отговор
    Руснаците щели да стигнат до Берлин обаче няма бензин ха ха ха
  • 32 Браво на Украйна

    9 11 Отговор
    Удрии световен лидер Зеленски удрии безпощадно! Раша гори в пламъци след 5 години СВО. Русодебилския трол падна в изпражненията и се задуши от изпаренията
  • 33 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.

    7 7 Отговор

    До коментар #27 от "АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРИЯ":

    Пропаганда точно вас има за цел,жълтокафяви Бордюри. Но вие сте необучаеми.Умните хора по принцип са русофили. Американците обаче ви знаят цаката, като ви дадът малко пари и с радост сте готови да ви обърнат хастара
  • 34 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.

    7 6 Отговор
    След Вторая Светлана войнагенерал-полковник от танковите войски и военен теоретик Хайнц Гудериан написал статията «Опита от войната с Русия». В Нея той е анализирал опитите да бъде завоювана Русия във времето и е стигнал до извода, че: «Руския возник винаги се е отличавал с особен инат , твердост на характера и голяма неприхотливост. През Втората световна война е станало очевидно, че и советското верховно командоване има високи способности в областа на стратегията. »
    Също така родоначалника на танковите войски на вермахта отбелязва, че при планиране на война с Русия следва да се зачита, че на войниците и генералите и са свойствени дисциплинираност, твердост и инат. Руснаците не губят дух в най сложната военна обстановка, и пренебрегването на тези особенности: «может да доведе до ужасни последствия

    Коментиран от #41

  • 35 Вие

    6 2 Отговор

    До коментар #26 от "Пич":

    Не сте господина, а някакъв немощен имитатор без собствено лице!
  • 36 Град Козлодуй ОРИГИНАЛА

    1 0 Отговор
    Клепач се мятнал през прозореца.Клепар.
  • 37 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.

    5 5 Отговор
    Всеки трябва да ми отговори на един въпрос: възможна ли е близка победа?"

    "Само нанасяйки им военни удари, само демонстрирайки им несломимоста на нашия дух ние ускорявами нашата победа".

    Зеленский, юни 2026.
    А, не, сторими се,
    Хитлер ,март 1945

    Коментиран от #44

  • 38 Сатана Z

    13 8 Отговор
    Украйна за близо 5 години унищожи 2/3 от руския флот ,60% от тяхната авиация и уби и осакати над 2 млн.блатни и нещастни руски орки. А 67-километрова рашиска колона преди 5 години пътуваше за парад в Киев ххахахаха😂🤣🤣😆

    Коментиран от #42, #88

  • 39 Дядо Вазов

    4 8 Отговор
    Кат Русия няма втора тъй велика на света

    Коментиран от #43

  • 40 Кво става капеи клошари

    7 4 Отговор
    Русия ,Иран,Китай, Северна Корея,Индия,Куба не могат да победят една Украйна! Плондера ким им праща десетки хиляди пушечно месо,Иран хиляди дронове "Шахед" ,Китай компоненти за дронове и техника. Раша - 142 млн.,Китай -2 млрд. Индия -1 млрд.и 700 милиона ,Иран -95 милиона и заедно не могат да победят Украйна!
  • 41 АЛОО

    7 2 Отговор

    До коментар #34 от "Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.":

    ИЗДУХАНЯК

    СЕГАШНАТА СБИРЩИНА
    ОТ РУСКИ ПИЯНДУРНИЦИ
    И ВСЯКАКВА ПРЕСТТПМА ИЗМЕТ

    НЯМА НИЩО ОБШО СЪС
    ЧЕРВЕНАТА АРМИЯ ОТ ВСВ .

    ХА ХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХА

    ГУДЕРИАН КАКВО Е КАЗАЛ
    ТОГАВА НЯМА
    НИЩО ОБЩО СЪС
    СЕГАШНАТА БЛАТНА ИЗМЕТ.

    ХАХА ХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХА

    Коментиран от #54

  • 42 Мишел

    6 5 Отговор

    До коментар #38 от "Сатана Z":

    След тази новина дрьъътиия пaацyyyул клошар копей разбра че мизерна раша няма да го спаси от мъките и падна в гаванката с изпражненията и се задуши от изпаренията 🤣🤮🤯
  • 43 Няма

    7 4 Отговор

    До коментар #39 от "Дядо Вазов":

    Няма по велика
    Кочина.
  • 44 Град Козлодуй ОРИГИНАЛА

    6 3 Отговор

    До коментар #37 от "Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.":

    Клепар,коя година се пада от тридневната специална военна операция?

    Коментиран от #58

  • 45 НА РАБОТНИЦИТЕ

    7 4 Отговор
    ОТ ВАЙЛДБЕРИС
    И ВСИЧКИ ОНЛАЙН ПРОДАВАЧИ

    КОИТО СЕГА СА ОСТАНАЛИ
    БЕЗ ПРЕПИТАНИЕ

    СА ИМ ПРЕДЛОЖИЛИ
    ДА ПОДПИШАТ КОНТРАКТИ
    ЗА ОКОПИТЕ В УКРАЙНА.

    ХАХА ХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХА

    ПО ПЛАНУ
    ПО ГРАФИКУ

    Коментиран от #51, #64, #77

  • 46 Джоко

    3 1 Отговор
    Какви са тия заглавия на статии! Аз си помислих, че Зеленски е проникнал в бункера на чичо Вова с гол в ръката нож... А то тинтири- минтири.
  • 47 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 48 Ха ха ха

    5 5 Отговор
    Киев за три дня......

    Коментиран от #52

  • 49 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.

    5 5 Отговор
    Как Американците за 250 години държавност са избили стотици хилчди ,възмлжно дори милиони индианци от стотици племена, а Сега изведжнъж са се загрижили за укрите?
  • 50 Касс

    4 3 Отговор
    Раша изфъска..за първи път украинците не са в състав на ватната.армия...резултатът е ..малката Токмачка...тсссссс
  • 51 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.

    2 3 Отговор

    До коментар #45 от "НА РАБОТНИЦИТЕ":

    Редавно пазаря от Озон, няма никаких проблем

    Коментиран от #57

  • 52 Е що

    3 5 Отговор

    До коментар #48 от "Ха ха ха":

    желаеш лошото на Киев? Само киевският режим е терористичен и фашистки!

    Коментиран от #65

  • 53 Пич

    4 2 Отговор

    До коментар #21 от "Очевидно":

    Ти ме разсмя, не се шегувам!
    Ами, разбирайте се вие, паветниците!
    Половината твърдите, че съм в Русия!
    Другата половина твърдите, че не съм виждал Русия!
    Хайде, решавайте...

    Коментиран от #59

  • 54 Демокрацията - диктатура на капитала.

    1 2 Отговор

    До коментар #41 от "АЛОО":

    Цун Кай Юй, позна ваш ли го?
  • 55 Руската кочина се разпада

    7 4 Отговор
    На 1 ЯНУАРИ Е ИМАЛО

    111 ,287 МИЛИОНА ИЗБИРАТЕЛИ

    В РУСКАТА КОЧИНА....

    НА

    1 ЮЛИ СА ВЕЧЕ

    САМО

    111,037 МИЛИОНА ИЗБИРАТЕЛИ


    САМО ЗА 6 МЕСЕЦА

    250 ХИЛЯДИ ИЗБИРАТЕЛИ

    ЩЕ ГЛАСУВАТ ОТ

    РУСКИТЕ КЛАДБИЩА .

    УРААААА УРААААА УРААААА

    ГЕНОЦИДА НА ПУТИН
    НАД РУСКОТО НАСЕЛЕНИЕ
    ВЪРВИ ПО ПЛАН.

    Коментиран от #60

  • 56 Бай онзи

    0 0 Отговор
    Аферите на сънливия Джо и синчето му наркоман!

  • 57 Ами лъжеш бе копеи

    1 3 Отговор

    До коментар #51 от "Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.":

    Озон затвори врати.

    Коментиран от #62

  • 58 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.

    4 5 Отговор

    До коментар #44 от "Град Козлодуй ОРИГИНАЛА":

    Има ли значение? Запитай се,а дали Русия бърза? Защо и е да бърза?По този начин ,с по бавно предвижване напред :
    1губи по малко войници,защото бандеровските позиции първо здраво че обработват с Фабове ,ракети и дронове и на края идват щурмоваците.
    2 получава територии освободени от население и то без да осъществява какви то и да е било действия за изселването,защото си ги евакуират от Киев,което допълнително натоварва финансово Киев и Ес.А по малко население - по малко агенти ,предатели ,саботьори.
    3 Логистиката за доставката на въоръженията остава по дълга ,сиреч по скъпа е и има повече възможности за уничтожение на оръжейните доставки.От което ЕС още повече обеднява.
    4 повече време има за физического изчистване на нацистите- бандеровци, които освен от куршум от друго не разбират.
    Толкова стига...
  • 59 Ами

    1 4 Отговор

    До коментар #53 от "Пич":

    Чуваш гласове в стаята.А си сам.

    Коментиран от #73

  • 60 Супер

    2 5 Отговор

    До коментар #55 от "Руската кочина се разпада":

    Ама що опряха до тролей да покаже колко е отчаян фашизма на запад и в Украйна. С тролене това показва глупака.
  • 61 Пич

    4 3 Отговор
    Отново взривяват братска раша вече 5 години🤬😈😫👹 Аз ги чакам на Дунава да ги посрещна и станат всички зле като мене ,а те се бият още за Вовчанск на 5 км.от границата си👺😿🤡
  • 62 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.

    3 4 Отговор

    До коментар #57 от "Ами лъжеш бе копеи":

    Е, при вас във Факти е затворил, при нас в Москва работи.Днес Пак Си всех стоката
  • 63 Движуха

    15 6 Отговор
    Както сега горят складовете на Wildberries и рафинериите...така ще горят и електрическите подстанции около Москва и Санкт Петербург през зимата. Хунтата в Кремъл и бункерния фюрер да си правят сметката как руснаците ще преживеят студовете без ток и бензин !

    Коментиран от #74, #84

  • 64 Пропагандата

    2 13 Отговор

    До коментар #45 от "НА РАБОТНИЦИТЕ":

    винаги има за цел глупака!
  • 65 Ха ха ха

    6 3 Отговор

    До коментар #52 от "Е що":

    Пиян ли си ве.....я се опитай да си свържеш мислите. Тьотя ви е подкарала с боряшик....

    Коментиран от #66

  • 66 За жалост не си

    7 2 Отговор

    До коментар #65 от "Ха ха ха":

    Пияният ще изтрезнее, а глупака тролей, цял живот ще е глупак. Запада удари дъното да опре дом глупаци да тролят срещу Русия!

    Коментиран от #72, #82, #97

  • 67 Сатана Z

    4 4 Отговор
    Мърлява статийка писана от ИИ и подписана от лицето Ганев ,което дебне на амбразурата в неделя
  • 68 Гаджева

    3 0 Отговор
    Лицето Сидеров защо не е ходил войник както всички български мъже през онези години?
  • 69 Копейки,

    4 1 Отговор
    Неделя е.Мсрш да се къпете!
  • 70 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 71 ЕВРЕИНА СОЛОВЬОВ

    4 2 Отговор
    ОТКАЧИ В СТУДИОТО:

    В МОМЕНТА В КРИМ
    НЯМА ДОСТАТЪЧНО ПУЛЕМЪОТА(КАРТЕЧНИЦИ)

    ЗА ДА СВАЛЯТ УКРАНСКИТЕ ДРОНОВЕ.

    НЕ МОЖЕМ ДА ПРОИЗВЕДЕМ
    ДОСТАТЪЧНО ПУЛЕМЪОТА ЛИ!

    ХАХА ХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХА

    ХАХА ХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХА

    НЯМА КРАЙ РУСКИЯ РЕЗИЛ
    НЯМА .

    ХАХА ХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХА

    Коментиран от #75

  • 72 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 73 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 74 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.

    1 3 Отговор

    До коментар #63 от "Движуха":

    Днес 800 Дрона са летали към Москва. А Аз цял ден гледах филми вкъщи.

    Коментиран от #76

  • 75 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.

    0 2 Отговор

    До коментар #71 от "ЕВРЕИНА СОЛОВЬОВ":

    Писането само с главной букви показва степента Ти на нормалност. ( спойлер- минимална е)
  • 76 Руската пропаганда

    5 1 Отговор

    До коментар #74 от "Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.":

    Има за цел само глупака.

    Коментиран от #79

  • 77 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.

    1 1 Отговор

    До коментар #45 от "НА РАБОТНИЦИТЕ":

    Писането само с главной букви показва степента Ти на нормалност. ( спойлер- минимална е)
  • 78 Хихи

    2 3 Отговор

    До коментар #2 от "Украине победа🇺🇦🇺🇦🇺🇦":

    Усраина ?!
  • 79 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.

    1 4 Отговор

    До коментар #76 от "Руската пропаганда":

    Написаното от теб е ярък пример за умственото ниво на БОРДЮР жълтопаве

    Коментиран от #91

  • 80 Ами

    3 2 Отговор
    Чуждестранните наемници сражаващи се за окраина са над 10% от състава.
    Чуждестранните наемници сражаващи се за Русия са под 2% от състава.
    Миналата седмица Русия предложи да предаде останките на около 3 000
    наемници сражавали се за окраина. Към момента единствената държава
    проявила интерес да прибере останките на своите загинали сънародници е Перу.
  • 81 Африка

    3 2 Отговор
    "3000 граждани от 37 африкански държави, вербувани в редиците на руската армия" според Украйна, а поне името на един от тях могат ли да кажат? Русия редовно публикува имена на чужди наемници, сражавали се за Украйна.. В Африка са 62 държави, 7 от тях са колонии.. Някой ако вярва на украинските измислици трябва да е идиот..
  • 82 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 83 Видьо Видев

    5 2 Отговор

    До коментар #1 от "Последния Софиянец":

    Знаете ли, че Иво Христов, заемащ поста вицепремиер в правителството на Радев, понастоящем е гражданин и на Русия?

    Коментиран от #85, #86, #90

  • 84 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.

    0 5 Отговор

    До коментар #63 от "Движуха":

    Напомни ми зимата за тази Си прогноза, ще Ти кажа дали ми е студено, хахахах
  • 85 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 86 ами Киро тъпото

    4 3 Отговор

    До коментар #83 от "Видьо Видев":

    да не би да беше българин?
  • 87 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 88 Хаха,

    1 4 Отговор

    До коментар #38 от "Сатана Z":

    то затова като си разменят убитите , са едно към 10-11 ,в полза на руснаците ...
  • 89 Хахахаха

    4 0 Отговор

    До коментар #1 от "Последния Софиянец":

    ЕС или раша има повече пари. Защото само една руска ракета струва повече от всички тези дронове, а рашата изстрелва по много ракети. Дали ще издържат още дълго?

    Коментиран от #94, #95

  • 90 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 91 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 92 Хахахаха

    3 0 Отговор
    Неонацистите в България, подкрепят раша и тупин.
  • 93 Пиночет

    5 0 Отговор
    Идва краят на Путин и неговите долнопробни убийци и палячовци
  • 94 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 95 То защото

    2 3 Отговор

    До коментар #89 от "Хахахаха":

    ЕС има пари, от две години по цял ден се чудят как да откраднат руските пари от блокираните сметки
  • 96 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.

    0 4 Отговор
    Жълтури, я обяснете защо след като СССР предлага на България връщането на Добружа и пряка граница с България, без достъп за Румъния до Черно Море. България избира позора да е съюзник на нацистка Германия, страна от Тристранния пакт. Неуките да правят разлика със " Договор за ненападение" между СССР и Германия.
    А жертвите кои-то са се" мъчили " да избегнат пак са дадени, но България вече е на страната на победените
    Още Чърчил го е казал.:" Ако между войната и позора избереш позора, после ще получиш и войната

    Коментиран от #99

  • 97 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 98 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 99 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 100 Удари паацула с лопатеЕто!

    1 0 Отговор
    До нассиране!
  • 101 А50

    0 3 Отговор
    Руснаците с първи стъпки за бомбене на мостове по Днепър. Днес първи е бил в Запорожка област, трябва да го довэршат. Ако така продължи, 404 бързо ще бъде разделена по Днепър, а и Одеска област я отцепват от логистика. Въпросът е защо чак сега го решиха руснаците. Да видим дали ще е системно или еденичен удар
  • 102 бебето

    2 0 Отговор
    Волгата епедал.

    Коментиран от #107

  • 103 Блогър от Киев.Крим е УКРАИНСКИ завинаги

    10 3 Отговор

    До коментар #85 от "Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.":

    Крим е украински и такъв ще си остане.

    Коментиран от #113, #114, #115

  • 104 Мечтите

    1 1 Отговор
    Британски
  • 105 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 106 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 107 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 108 Този коментар съдържа снимка/видео и ще бъде публично достъпен след одобрение от модератор.

  • 109 Ба бааааа

    0 0 Отговор

    До коментар #99 от "Българин":

    Идиот
  • 110 И този човек го хвърлиха

    1 1 Отговор

    До коментар #19 от "Статията е точна":

    Защото каза на путя истината за разгрома и разпада на раша

    Коментиран от #118

  • 111 Нали знайш

    1 0 Отговор

    До коментар #105 от "Хахахаха":

    че тролея е плюнка и показва, трагедията на запада и фашиста зеленски да опре до отпадък да троли срещу Русия. Колко ще показваш тази трагедия бе цървул тролещ? И ем знайш, че си отпадък. Знам, че ти е гадно, но сам си избрал да си плюнка.
  • 112 Аеееее шматки

    1 1 Отговор
    Ко се пънете ве Русия ви утепа от бой
  • 113 А50

    1 0 Отговор

    До коментар #103 от "Блогър от Киев.Крим е УКРАИНСКИ завинаги":

    Как събра толкова бързо плюсчета за тая глупост май манипулации от редакцията а?
  • 114 Ами

    0 0 Отговор

    До коментар #103 от "Блогър от Киев.Крим е УКРАИНСКИ завинаги":

    Крим никога не е бил окраински :)
    Дори и в състава на УССР, Крим си беше Автономна Република Крим.
  • 115 С тролене

    1 0 Отговор

    До коментар #103 от "Блогър от Киев.Крим е УКРАИНСКИ завинаги":

    показваш само колко е отчаян фашизма. Русия здраво го нарита, сигурно затова вече не те интересува да се излагаш. Отчаяние и простотия. Вече няма подбор и на отпадъка да троли срещу Русия!
  • 116 🇧🇬🇷🇺СЛАВА НА ВЕЛИКА РУСИЯ🇷🇺🇧🇬

    1 0 Отговор

    До коментар #2 от "Украине победа🇺🇦🇺🇦🇺🇦":

    Победата ще е за Русия,долу терористичния киевски режим и подкрепящите го фашисти!!!
  • 117 Помни

    0 0 Отговор

    До коментар #2 от "Украине победа🇺🇦🇺🇦🇺🇦":

    Путин обеща да прекрати нейното съществуване като държавно образование . Путин държи на думата си .
  • 118 Соломон

    0 0 Отговор

    До коментар #110 от "И този човек го хвърлиха":

    Нищо не е казал.Осъдиха го за кражби в особенно големи размери.Всички крадат но тоя се е олял и трябваше да му запушат устата
Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Индия, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания